خدمات تدوین طرح‌های تجاری گردشگری و برنامه‌ریزی کسب‌وکار

تصور کنید گردشگری به عنوان یک صنعت و یک تجارت،می‌تواند تأثیری باورنکردنی بر مقصد از دریچه ایجاد شغل،کمک به تولید ناخالص داخلی،آوردن بازارهای جدید به درون برای کالاها و خدمات،افزایش حضور منطقه در اذهان بگذارد،همه و همه در حین حفاظت از محیط‌زیست محل و منابع و میراث فرهنگی مقصد.

واضح است که همه این‌ها فواید و اثرات مثبت به صورت خودکار به دست نمی‌آیند و تنها از طریق یک برنامه و طرح تجاری گردشگری پایدار دقیق،جامع و یک‌پارچه است که شدنی می‌ شود.

در طرح‌های تجاری دکتر توریسم چه طرح‌های کلان و با مقیاس بالا (مقاصد و مناطق) و چه طرح‌های خرد و با مقیاس کوچک (بنگاه‌ها و شرکت‌ها و ...)،سه محور اصلی به صورت دقیق مورد نظر قرار می‌گیرند:

 1. زیست‌کره و کشور
 2. مردم
 3. سودمندی

با در نظر گرفتن این سه محور و تنظیم دقیق طرح‌ها، پایداری و سود واقعی ایجاد خواهند شد.

در طی فرآیند برنامه‌ریزی طرح تجاری ما،دکتر توریسم مستندات و استدلال‌های مستند خود را به صورت کاملا شفاف و مفصل جهت توجیه خدمات و کالاهای تقاضاشده در طرح ارائه نموده و همچنین می‌تواند در جذب سرمایه‌گذاران و بنیان‌گذاران نیز یاری‌رسان باشد.

در طرح‌های ما فرصت‌ها و تقاضاها برای کالا و خدمات مورد نظر آنالیز می‌شوند، توان رقابتی افزایش داده شده،مزیت‌های رقابتی بیشتر گشته و بازارهای هدف شناسایی و استراتژی دسترسی به آنان طراحی و تدوین می‌شوند؛ همچنین تصویر مالی روشنی از هزینه‌ها و درآمد ارائه می‌گردد.

 دکتر توریسم، درک کاملی از صنعت گردشگری دارد و در آنالیز بازار،تحلیل رقابت،تعیین استراتژیک جایگاه و تدوین مدل‌های اقتصادی و تجاری،تخصص دارد. تیم کارشناسان توسعه تجارت ما،داده‌ها و اطلاعات به دست آمده از ارزیابی‌های گردشگری را با مفاهیم محصولات گردشگری اقدام نموده و آن‌ها را تبدیل به طرح‌های تجاری و بسته‌های قابل عرضه می‌نمایند.

در پایان فرآیند تدوین طرح تجاری گردشگری مقصد، بنگاه، متقاضی یا کارآفرین مورد نظر طرحی در دست خواهد داشت تا بتواند سرمایه جذب نموده و راهنمای جامعی برای ایشان در تجارت و توسعه محصولات،فروش و بازاریابی،آموزش،مدیریت مالی و اجرائیات ایشان باشد.

انتظاراتی که باید داشته باشید:

 • برنامه‌ریزی مشارکتی؛ دکتر توریسم همراه شما روی تدوین طرح تجاری جامعه کار خواهد کرد تا با به‌کارگیری بهترین بهره از نیروی انسانی و منابع اقتصادی،کمینه کردن ریسک،آمادگی برای پیش‌بینی‌نشده‌ها و تکنیک‌های دیگر، کارآمدترین طرح تجاری را در دستان خود داشته باشید.
 • افزایش و ارتقای سرمایه‌گذاری؛ ارائه ی مستندات دقیق و متقاعدکننده به سرمایه‌گذاران و ذی‌نفعان جهت جذب سرمایه.
 • برنامه اجرایی؛ یک نقشه ی راه با گام‌های اجرایی جهت پیش‌رفت و حرکت رو به جلو. برای بیان واضح‌تر،طرح تجاری شامل موارد زیر خواهد بود:
 1. آنالیز و تحلیل بازار
 2. استراتژی بازاریابی و فروش
 3. تحلیل رقابت و رقبا
 4. برنامه اجرایی و آموزشی
 5. حمایت محلی و پشتیبانی
 6. نقاط عطف کلیدی و برنامه کاری