از آن‌جایی که نگاه ما نگاهی عمیق،آینده‌پژوهانه،استراتژیک و جامع است،در تمامی پروژه‌های خود صنایع موازی با گردشگری را نیز رصد می‌کنیم.گردشگری پر رونق اثرات مستقیم و غیرمستقیمی بر کشاورزی،ساخت‌وساز و مسائل عمرانی،حمل‌ونقل و صادرات و واردات دارد.اثرات رشد به دست آمده در شاخص‌های اقتصادی،اجتماعی و محیط‌زیستی قابل دنبال است.

دکتر توریسم با نگاه تخصصی خود به مدیریت گردشگری،ابزارها،روش‌ها و استراتژی‌های خاصی را در بررسی اثرات گردشگری در اختیار دارد؛همچنین می‌تواند این اثرات را در قالب‌های آینده‌پژوهی مطالعه و پیش‌بینی نماید.

متخصصان دکتر توریسم در حوزه گردشگری،مدیریت،حفظ منابع،تجارت،اقتصاد و توسعه اثرات طرح‌ها و پروژه‌ها را از منظرهای وسیعی مورد سنجش قرار می‌دهند.

بنابراین،با دقت و بینشی که داریم تغییرات و اثرگذاری‌ها در درآمدها،کیفیت زندگی،شرکت‌ها و کسب‌وکارهای کوچک و متوسط،تهدیدهای محیطی و منابع، اثرگذاری‌های بازاریابی سنتی و آنلاین،پوشش رسانه‌ای،رشد ملی صنعت گردشگری،کشاورزی و تولید را قابل بررسی و مطالعه می‌دانیم.

از این‌رو دکتر توریسم می‌تواند شما را در طرح‌های مطالعاتی و تدوین چشم‌اندازهای جامع در مقیاس‌های کوتاه‌مدت،میان‌مدت و بلندمدت یاری رساند.

چه انتظاراتی باید داشته باشید:

  • تحلیل خط مبدأ؛ شمار بسیار کمی از مقاصد از صفر آغاز می‌کنند بسیاری از آن‌ها پیش از گام‌های برنامه‌ریزی و توسعه مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.از این‌رو،دکتر توریسم می‌تواند اثرات واردشده به صورت واقعی مورد بررسی قرار دهد.
  • تحلیل اثرات اقتصادی؛ جهت سنجش نتایج و هزینه‌کردهای گردشگران یک منطقه.
  • تحلیل اثرات اجتماعی؛ اثرات اجتماعی به وسیله سیستمی از نظرسنجی‌ها و تحلیل داده‌های ثانویه مورد سنجش قرار خواهند گرفت؛ اثراتی مانند تعداد شغل‌های ایجادشده،تغییرات درآمدی خانوارها،رفتارهای بومی‌ها نسبت به گردشگران و دیگر شاخص‌ها.
  • تحلیل اثرات محیط‌زیستی؛ با استفاده از آمیخته ارزیابی اثرات اقتصادی و نظارت بر حیات‌وحش،روابط انسان و حیوان،مدیریت اراضی و شمار دیگری از روش‌ها،دکتر توریسم اثرات وارد شده محیط‌زیستی را در قالب اثرات مستقیم و غیرمستقیم ارزیابی می‌نماید.
  • تحلیل تقاضای بازار؛ دکتر توریسم با تهیه گزارش‌هایی از بازار مقصد،بررسی روندها،پیش‌بینی‌ها و تحلیل‌های دیگر صاحبان منافع مقصد را در تصمیم‌گیری‌های استراتژیک و اجرایی یاری می‌رساند.